"სპექტრუმ"- მა მიიღო პასიური სახლის სერთიფიკატი
ჩვენი კომპანიის არქიტექტორი სერტიფიცირებულია საერთაშორისო პასიური სახლების ასოციაციის მიერ "Passive House Designer" – ის სერტიფიკატით, რაც იმას ნიშნავს, რომ სპექტრუმს შეუძლია მიიღოს შეკვეთები პასიური სახლების პროექტირება-მშენებლობაზე.
შესაბამისად, საქართველო დაემატა პასიური სახლების რუკას მთელს მსოფლიოში, რაც ხელს უწყობს გლობალური მასშტაბის არქიტექტურას.
"პასიური სახლი" წარმოადგენს ენერგოეფექტურ შენობას, რომელიც უზრუნველყოფს თერმული კომფორტის მაღალ დონეს და უკიდურესად დაბალი ენერგიის მოხმარებას.
პასიური სახლი ვიზუალურად შესაძლოა არ განსხვავდებოდეს სხვა, ჩვეულებრი შენობისგან, მაგრამ სპეციალური დაგეგმვა, ისევე როგორც დეტალების ყურადღებით გათვალისწინება და მაღალი ხარისხის მშენებლობა, რომელიც ასახავს ჩვენი მუშაობის ფილოსოფიას, არსებითად მნიშვნელოვანია ასეთი პროექტების შექმნაში.

Еще один шаг вперёд в создании энергоэффективных проектов.
Архитектор нашей компании сертифицирован Международной ассоциацией пассивных домов сертификатом Passive House Designer, что означает, что Спектрум может принимать заказы на проектирование и строительство пассивных домов.
Соответственно, Грузия была добавлена на карту пассивных домов по всему миру, что способствует глобальной архитектуре.
Пассивный дом - это энергоэффективное здание, обеспечивающее высокий уровень теплового комфорта и чрезвычайно низкое потребление энергии.
Пассивный дом может визуально не отличаться от других, обычных построек, но особая планировка, а также тщательная проработка деталей и качественное строительство, отражающее наш принцип работы, существенно важны при создании таких проектов.